Ankara Anlaşması ile İngiltere’de Hangi İşleri Yapabilirim?

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi bir girişimci vizesidir. Yani İngiltere’ye bu vize ile gelenler kendi işlerini kurmalı ve bu işi yaparak para kazanmalıdır.

Peki İngiltere Ankara Anlaşması ile hangi işleri yapabilirsiniz? Bu sorunun en doğru cevabı bir girişimci hangi işi yapabiliyorsa siz de o işi yapabilirsiniz olacaktır.

Bu da hangi işi isterseniz o işi yapabilirsiniz demek.

İngiltere Vize Ofisi – Home Office sizden bir iş fikri, bu işi destekleyecek bir iş planı ve ilgili diğer belgeleri ister ve başvurunuzu değerlendirmeye alır.

Eğer eğitiminiz, iş tecrübeniz, İngilizce bilginiz ve sermayeniz o işi yapmaya yeterli görülürse vize başvurunuz kabul edilir, vize alırsınız.

İngiltere’ye Ankara Anlaşması Vizesi ile genelde bilişimciler ve yazılımcılar geliyor. Bunun nedeni her gelişmiş ülke gibi İngiltere de bilişim ve yazılım uzmanlarına yoğun ihtiyaç duyuyor ve onlara diğer alanlarda başvuranlara göre daha kolay vize veriyor olması.

Eğer yapacağınız iş üretim, bina, techizat, hammadde, çok sayıda personal gibi yüksek bir sermaye gerektirmeyen tek başınıza ya da iki-üç kişi ile yapılabilecek bir iş ise bu durumda vize almanız biraz daha kolay olabilir. Çünkü hem sermaye gereksiniminiz daha azdır hem de iş planınız ve gereken belgeler karmaşık değildir.

Bu kategoriye genelde hizmet ağırlıklı iş yapanlar girer. Bunlara örnek olarak:

  • Bilişim/IT uzmanı
  • Fintech uzmanı
  • Yazılımcı
  • Çeşitli mühendislikler
  • Web ve Grafik tasarımcıları
  • Çevirmen
  • Spor eğitmeni
  • Müzik eğitmeni
  • Muhasebe uzmanı
  • Herhangi bir konunun uzmanı danışman

Bu örnekler çoğaltılabilir fakat konu özünde aynıdır. Yani eğer İngiltere’de talep gören bir uzmanlığınız varsa bunu iş planına döküp Ankara Anlaşması’na başvurup vize alabilirsiniz.

İş planı hazırlarken hedeflediğiniz müşteri kitlesi, bu kitleye nasıl ve ne kadar bir maliyetle ulaşabileceğiniz, bu kitleye ulaştığınızda hangi hizmetleri vereceğiniz, bu hizmetlerin fiyatları gibi konuları açıklamanız ve rakamlarla desteklemeniz gerekir. Bunlara bir de kendi alanınızdaki eğitim ve tecrübenize dair bilgileri de ekler ve vize dosyanı sağlamlaştırırsınız.

Bu Yazı da Hoşunuza Gider ===>  Aileden Alınan Hibe ve Düğün Takıları Vize Dosyasında Nasıl Belgelenir?

Ankara Anlaşması Vizesi iş planının nasıl hazırlanacağına dair yazımı burdan okuabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
ingiltereonline.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum