Ankara Anlaşması Vize Başvurum Reddedilirse Ne Yapmalıyım?

Her vize başvurusu gibi Ankara Anlaşması vize başvurusunun da olumsuz sonuçlanması ve reddedilmesi ihtimali vardır. Ankara Anlaşması vizesi bir girişimci vizesi olduğu için başvurunun reddedilme ihtimalini etkileyen faktörler de çeşitlilik gösterir.

Normal bir turist vizesinde ya da çalışma izni içeren işveren sponsorlu vizelerde vizenin kapsamı ve başvuru şartları ile süreci az çok bellidir. Dolayısıyla bu şartları yerine getirip getirmediğinizi az-çok bilirsiniz ve sonucu tahmin edebilirsiniz.

Eğer vizeye engel özel bir durumun yoksa vize alırsınız.

Fakat Ankara Anlaşması Vizesi’nde durum çok farklıdır. Girişimci vizesi olduğu için yapmayı planladığınız ve başvurunuzu ona göre şekillendirdiğiniz işin İngiltere’de yapılabilirliği, sizin bu işi yapıp yapamayacağınız, bu işi yapmaya yetecek sermayeniz olup olmadığı, işin yapılacağı şehir ve lokasyon, işle ilgili rekabet şartları vs. derken birçok faktör işin içine girer.

Bunların hepsi tamam olsa bile bir de bunları bir iş planında anlatabilmeli ve işe dair rakamlarla destekleyip gelir-gider, pazarlama-satış ve iş yapmaya dair diğer faktörlerle birleştirip o iş planında yer verebilmelisiniz.

Tüm bunları yapmanıza rağmen hala gözünüzden kaçan şeyler olabilir. Bu durumda vizeniz reddedilebilir.

Peki Ankara Anlaşması Vizesi başvurun reddedilirse ne yapacaksınız? Bu durumda yapmanız gereken ilk başvurudaki hataları düzeltip yeniden başvurmaktır.

Ankara Anlaşması için bir başvuru sayısı limiti ya da benzer bir kısıtlama yok. Elbette her yaptığınız başvuru kayıt altına alınıyor fakat her başvuru kendine özeldir. Siz vize memurlarını o başvuruda belirttiğiniz işi yukarda ve bu sitede sık sık anlattığım ölçütlerde yapalabileceğinize ikna ederseniz vize alırsınız.

Önceki vize başvurunuz ya da başvurularınız reddedildi diye bunu gerekçe göstererek yeni başvurularınızın reddedilmesi sözkonusu değildir.

Her yeni başvuru kendi özelinde incelenir ve değerlendirilir.

Bu Yazı da Hoşunuza Gider ===>  İngiltere'ye Geldikten Sonra Yapılacaklar

Elbette her başvuru sahibi ilk başvurusunda vize almak ister. Fakat ilk başvurusu reddebilen insanlar bunu bir öğrenme fırsatı ve süreci olarak görüp eksiklerini tamamlar, hatalarını düzeltir ve yeniden başvurur.

Şahit olduğum vize başvurularında ilk seferde vize alan birçok kişi olduğu gibi 2.defa, 3.defa, 5-6.defa başvuranlar da mevcuttur ve vize almışlardır.

Red almanın sıkıntısını kısa sürede atlatmanın yollarından biri de İngiltere’ye yerleşmenin size getireceği kazançlara odaklanmaktır.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
ingiltereonline.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum