İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi İçin Ne Kadar İngilizce Bilmeliyim?

Eskiler anlatır, bir dönem Fransızca çok popülerdi. Sonra Fransa’nın dünya sahnesindeki gücünün zayıflaması ve İngiltere ile Amerika’nın kendi hakimiyetlerini her alanda yükseltmesi ile İngilizce daha popüler oldu.

Artık herkes İngilizce öğrenmek istiyor ve bu uğurda hem yoğun çaba harcıyor hem de hatırı sayılar paralar harcıyor.

İngilizce artık dünya dili ve bu durum uzun süre böyle devam edecek.

Eğer İngiltere’de yaşamayı planlıyorsanız en azından orta seviyede İngilizce bilmelisiniz. Burda günlük hayatta yaşamınızı sürdürebilecek seviyede olmalısınız. İngilizce bilginiz günlük hayatın yanında iş hayatında da çok işinize yarar.

Ankara Anlaşması Vizesi’ine başvurduğunuzda da İngilizce bilginiz sorgulanır. Vize dosyanızda bunu belgeleyen belgeler olmalıdır.

Avrupa’da dil seviyesini ölçen ve standartları belirleyen kurum The Common European Framework of Reference for Languages kısaca CEFRL isimli kurumdur. Bu kurumun yanında IELTS ve TOEFL sınavları da dil seviyesini ölçmede uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Bu kurumlardan alacağınız belgeler vize başvurunda işe yarar.

Eğer kolej ya da üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı okuduysanız bunları belgeleyen şeyleri de vize başvuru dosyanıza koyabilirsiniz.

İngilizce’yi orta seviyede bilmiyorsanız vize başvurunuz dilini bilmediğiniz bir ülkede iş kuramazsınız, kursan da başarılı olamazsınız diyerek reddedilebilir.

Bir de vize memurları İngilizce öğrenmeye ve İngilizce’nizi ilerletmeye yönelik çabalarınızı görmek ister. Onun için dil eğitimi alıyorsanız bu eğitimi aldığınız yerlerden sertifika almak da işe yarar. Yurtdışında dil eğitimi aldıysanız okuldan alacağınız devam durumu belgesi, sertifika, okulun ücret ödeme fatura bilgileri işe yarar belgelerdir.

İngilizce Nasıl Öğrenilir yazımı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
ingiltereonline.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum

Bu Yazı da Hoşunuza Gider ===>  Aileden Alınan Hibe ve Düğün Takıları Vize Dosyasında Nasıl Belgelenir?