İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

2014 yılının Nisan ayına kadar İngiltere vize başvurularını aracı kurum olan WorldBridge kabul organize ediyordu. Başvuru bu kurum üzerinden yapılıyordu. Bu tarihten sonra vize işlemlerinin organize ederek konsolosluklarla başvuru sahipleri arasında bir köprü vazifesini üstlenecek kurum Teleperformance (TLScontact) olarak belirlendi.

İş vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve turistik vize derken vize merkezlerine gelen başvurular oldukça yoğundur. Tüm bu başvuruların düzen içinde ve aksamadan yürütülmesi için başvurular internet üzerinden alınan randevular ile yapılıyor.

Vize başvurusu yapabilmek için iki ayrı internet sitesinde iki ayrı form doldurmalısınız. Bunlardan birincisi vize başvuru formunu dolduracağınız İngiltere Devleti’nin resmi vize başvuru sayfası:

https://www.gov.uk/apply-uk-visa

İkincisi ise vize başvurusuna ait evrakların teslim edileceği ve biometric fotoğraf ile biometric parmak izinin verileceği Teleperformance’a (TLSContact) ait sayfa:

https://uk.tlscontact.com/tr/

TLSContact randevuna 15 dakika önce gitmeniz iyi olur. Son anda bir aksilik olursa birkaç dakika da olsa zamanınız olsun.

Başvuru merkezine kabuller belirli peryotlarla sırayla yapılmaktadır. Bu merkezlerde çalışanlar genelde konusuna hakim ve işini düzgün yapan kişilerdir. Herhangi bir soru ya da yardım isteğinizde sizi yönlendirirler. Böyle bir durum olursa onlardan yardım istemekten çekinmeyin.

Farklı illerdeki vize başvuru merkezlerinin adreslerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

İstanbul

Profilo AVM
Cemal Sahir Cad.
Kat 4 No.138/A
Mecidiyeköy

Ankara

Sheraton Business Centre
Boğaz Sokak
Kavaklıdere
06700

İzmir

Aksoy Plaza
Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:152
Alsancak, 35220

Adana

Adana Ticaret Odası
Abidinpaşa Caddesi No: 52
Seyhan

Antalya

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası
Göksu Mahallesi
Gazi Bulvarı, No 531

Gaziantep

Muammer Aksoy bulvarı

Hüseyin İncioğlu Cad.
No.34/B
Şehitkamil

Bursa

Sheraton Bursa Hotel
Odunluk Mahallesi
Akpınar Caddesi
Nilüfer, 16110

Başvuru Sonrası Neler Olacak?

Başvuru formunu doldurdunuz. İçerisinde iş planı ve başvuru ile ilgili belgeler olan vize dosyanızı yukarda belirtilen adreslerden size yakın olanına randevu günü ve saatinde gidip başvurunu yaptınız. Peki bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

Bu Yazı da Hoşunuza Gider ===>  Ankara Anlaşması Vize Uzatma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurunuzu kabul eden başvuru merkezi tüm belgelerinizin kontrol için İngiltere konsolosluğu ile koordine bir şekilde çalışarak başvurunuz incelenmeye başlayacak. Bu süreçte neler olduğunu İngiltere Ankara Anlaşması Vizesine Başvurudan Sonra Süreç Nasıl İşler? başlıklı yazımda detaylıca anlattım, yazıyı burdan okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
ingiltereonline.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum