İngiltere’de Kuaförler ve Berberler

İngiltere’de kuaför ve berber hizmetinin ücretleri aile bütçesini ciddi anlamda etkileyen bir konu. Kuaförler Türkiye’de ucuz değilken İngiltere’de nasıl ucuz olsun ki? El emeği ve özel ilgi gerektiren herşey gibi kuaför hizmeti de oldukça pahalı.

Fakat bu konuda da biraz araştırma ve çaba ile uygun fiyatlara kuaför hizmeti bulman mümkün. Bu yazıda bunlara birkaç örnek vereceğim.

Mobil Kuaförler

Her şeyde olduğu gibi kuaförlük hizmeti de internetten sipariş edilebiliyor. İnternetten bulacağınız kuaförler evinize gelip size evinizde hizmet veriyor. Dükkan kirası ve diğer bazı masrafları olmadığı için de fiyatları diğerlerine göre biraz daha uygun.

Üstelik saç kesimi boya gibi etrafı kirletebilecek işlerden sonra ellerinden geldiğince temizliğe yardımcı oluyorlar.

Mobil kuaför diyebileceğimiz bu kişileri tanıdıklarınızdan ve Gumtree gibi sitelerden bulabilirsiniz. Bir de muhtelif mobil uygulamalar var. Bu uygulamaları kullanarak ta mobil hizmet veren kuaförleri bulmanız ve eve ya da bulunduğunuz yere isteyerek kuaförlük hizmeti alabilirsiniz.

Bu tür uygulamalar sadece bayanlara hizmet veren kuaförleri değil erkek berberlerini de barındırır. Yani bu uygulamalar ile kadınlar kuaför, erkekler berber hizmeti alabilecek gezici bayan-erkek kuaförlerine ulaşabilir.

Birçok internet servisi gibi bu servisler de referans bırakma ve yorum yazma özellikleri içerir. Bu sayede buralarda yer alan gezici kuaförler iyi hizmet vermeye dikkat eder.

Stajyer Kuaförler

İngiltere’de bazı kuaförler kalfalara işleri öğretmek amacıyla yardımcı olurlar. Stajyer kuaförler tam anlamıyla profesyonel olmadıkları için fiyatları tam profosyonel olanlara göre daha uygundur.

Saçlarımı stajyere emanet etmem demeyin. Stajeyerliğinin son aşamasında ve artık işi iyice öğrenmiş birini bulabilirsiniz. Bir de stajyerlerin ustaları genelde başlarında bekler ya da yanlarında durur ve onları denetler. Görece ortalama bir hizmeti uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Bu Yazı da Hoşunuza Gider ===>  İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi Ret Nedenleri

Siz de bir yandan maddi tasarruf sağlarken bir yandan da gençlere yardımcı olmuş olursunuz. Önemli bir davete katılmayacaksanız ya da boyama gibi ince işçilik gerektirmeyen bir ihtiyacını yani rutin kuaför işlerini halletmeyi düşünüyorsanız yararlanabileceğiniz bir imkan.

Etnik Kuaförler

Bizim için Berlin neyse Polonya halkı için de Londra tam olarak o. Bir nevi gurbet olarak görülüyor ve Londra’da çalışan çok sayıda Polonya vatandaşı ile karşılaşman mümkün. Durum böyle olunca kuaförlük mesleği ile uğraşan insanlar da haliyle burada mesleklerini sürdürüyorlar.

Ayrıca uzak doğudan gelen Asyalıların sayısı da bir hayli fazla. Türk berberler ve kuaförleri de aynı şekilde. Örneğin Londra’nın Dalston bölgesine gidersen birçok Türk berber görebilirsiniz.

İngiltere’ye gelip çalışma amaçları para biriktirmek olan bu insanlar haliyle yurttaşlarına da bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu yüzden İngiltere’nin yerlileri ile kıyaslandığı zaman daha ucuz fiyatlara çalıştıklarına şahit oluyoruz. Bu açıdan İngiliz olmayan kuaför salonlarında daha uygun fiyata kuaför hizmeti almanız mümkün.

Düzenli olarak ihtiyaç duyulan ve el emeği gerektiren kuaför hizmetleri gibi hizmetlerde fiyatlar çok uçuk olabiliyor. Özellikle İngiltere’ye yeni geldiyseniz hem harcamanız çok olur hem de sterlin türk lirasına göre daha pahalı olduğu için Türkiye’den getirdiğiniz para burda bir anda azalır.

Kuaförlük hizmeti gibi sürekli alacağınız hizmetlerden yapacağınız tasarruf orta-uzun vadede size hatırı sayılır tasarruflar olarak geri döner.

Onun için kuaför hizmetinde alternatif yolları aramakta fayda var. Bu alternatif yollar alacağınız hizmetin kötü olduğu anlamına gelmez. Çünkü siz nasıl yüksek ücretler ödemekten kaçınmaya çalışıyorsanız, iş sahipleri de aynı şekilde yüksek meblağlarda vergi, kira vb. ödemek istemediğinden alternatif yollara başvuruyor ve fiyatlarını düşük tutabiliyor.

Bu Yazı da Hoşunuza Gider ===>  İngiltere'de Size Bağlı Vizesi Olan Eş ve Çocuklarınızın Durumu

Bir de yeni açılan ve çok fazla müşteriye hizmet verip kazancını ve çevresini genişletmek isteyen  kuaförler fiyatlarını diğerlerine göre daha uygun tutuyor. Bunları arayıp bulmak ve tecrübe etmek sizin elinizde.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
ingiltereonline.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum